تشخیص حرکت پیشرفته

تشخیص حرکت متعارف

تشخیص حرکت در دوربین های نظارتی برای تشخیص حرکت در فریم تصویر استفاده می شود. هنگامی که حرکت تشخیص داده شد، می توان اقدامات خاصی مانند فعال کردن زنگ هشدار یا افزایش وضوح به منظور ثبت جزئیات بیشتر را آغاز کرد. یک الگوریتم اساسی برای تشخیص حرکت، فریم فعلی را با یک فریم مرجع مقایسه می‌کند تا تعداد پیکسل‌های متفاوت را تعیین کند و اگر این عدد از آستانه مشخص شده فراتر رود، نتیجه مثبتی را برمی‌گرداند. در حالی که تشخیص حرکت می‌تواند یک ویژگی مفید در دوربین‌های نظارتی باشد، کارایی آن ممکن است با هشدارهای نادرست مکرر به خطر بیفتد، که در آن الگوریتم نرم‌افزاری که برای تجزیه و تحلیل ویدئو استفاده می‌شود، معمولاً با نویز سیگنال در تشخیص حرکت در نما، زمانی که هیچ حرکتی اتفاق نمی افتد فریب می‌خورد. چنین هشدارهای نادرستی منجر به ناکارآمدی به شکل وظایف اضافی برای مدیران، مصرف فضای ذخیره اضافی برای ویدیوهای ضبط شده با وضوح غیر ضروری بالا و دیگر موارد می شود.

تشخیص حرکت پیشرفته VIVOTEK

VIVOTEK یک نسخه پیشرفته از فناوری تشخیص حرکت متعارف را توسعه داده است که دقت را افزایش داده و وقوع هشدارهای کاذب را به حداقل می رساند، بنابراین از هدر رفتن منابع بعدی جلوگیری می کند. نسل‌های قبلی این فناوری بر الگوریتم نرم‌افزاری تکیه می‌کردند که تفاوت فریم‌های متوالی ویدیو را بررسی می‌کرد تا مشخص کند آیا حرکت رخ داده است یا خیر. با این حال، نویز سیگنالی که در طول این تفاوت‌ها ظاهر می‌شود می‌تواند منجر به تشخیص مثبت کاذب شود. ویوتک الگوریتم پیچیده تری را برای ایجاد قاب مرجع به عنوان پس زمینه ایستا ایجاد کرده است تا ضمن مقایسه متوالی فریم ها، به راحتی حرکت را در پیش زمینه تشخیص دهد و احتمال اینکه نویز تصادفی منجر به تشخیص مثبت کاذب شود را کاهش می دهد.

راه‌اندازی سریع

یک رابط کاربری ساده و بصری، تنظیم مناطق در میدان دید برای اعمال تشخیص حرکت و همچنین پیکربندی تنظیماتی مانند حساسیت به حرکت را برای کاربران آسان می کند. تشخیص حرکت پیشرفته VIVOTEK در همه دوربین‌های VIVOTEK موجود است، بنابراین همه مشتریان می‌توانند از مزایای این فناوری برای خودکارسازی پاسخ‌ها به حرکت در مکان‌های تحت نظارت و در عین حال به حداقل رساندن هشدارهای کاذب برای حذف حرکات غیرضروری و هدر رفتن ظرفیت ذخیره‌سازی بهره ببرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *